PO účtuje - Účetnictví příspěvkových organizací

Účetní závěrka ÚSC 2022 - záznam z přednášky

Jedná se o video záznam z přednášky k Účetní závěrce ÚSC pro rok 2022 z přednášky konané v Hradci Králové dne 1.12.2022. Záznam byl zpracován na základě žádostí, protože se prezenční kurzy letos nekonaly ve všech krajích.

Lektor

Ing. Schneiderová

Rozsah

hodin*

Cena

1 210 Kč/osoba**

Akreditace

Ne

*
Počet hodin, které se započítávají do povinného průběžného vzdělávání úředníků dle zákona o úřednících ÚSC. Kurz si můžete rozdělit do více dnů dle Vašich časových možností. Na dokončení kurzu máte 60 dní.
**
Cena za video kurz je včetně 21% DPH, video kurz není akreditován MF, byl akreditován jen prezenční kurz
Objednat kurz Vstoupit do kurzu

Komu je kurz určen

Úředníkům a vedoucím úředníkům ÚSC (účetní, kontroloři, finanční pracovníci...)

Cíl kurzu

Přehledy prací ke zpracování závěrky, účetní postupy, výkazy. Důraz na věrný obraz.  

Rozsah

6 vyučovacích hodin , 4 hodiny záznamu 

Obsah videa: 

1. Očekávané změny v DPH, nový zákon o účetnictví, očekávání změn v rozpočtové skladbě 

2. Přehled závěrkových prací v rozdělení:

a) Směrnice

b) Činnosti k inventarizaci 

c) Úplnost účetnictví , informační zdroje 

d) Rozpočet, rozpočtový proces, závěrkové práce k FIN 2-12M

e) Závěrkové práce dle oblastní majetku a závazků 

f) Závěrečné práce k závěrce a vyhodnocení pro další účetní rok 

Do konce roku 2022 je vhodné shlédnout především první 2 hodiny přednášky, kde se věnujeme i závěrečným pracem k rozpočtu a výkazu FIN 2-12M, druhá část se více věnuje účetní části závěrky. 

Lektor

Ing. Ivana Schneiderová

  • autorka odborných publíkací (Majetek ÚSC, Účetní reforma, Rozpočtová skladba)
  • auditorka
  • lektorka několika akreditovaných programů
  • specializace účetnictví a problematika obcí

Jak kurz probíhá

Jedná se o obrazový a zvukový záznam z přednášky konané dne 1.12.2022 v Hradci Králové k tématu Účetní závěrka ÚSC. Tento kurz je tedy videokurzem. Kurz absolvujete na svém počítači, bez nutnosti někam cestovat. Kurz také nemusíte absolvovat v žádném konkrétním termínu a můžete si ho rozdělit do více dnů dle Vašich časových možností. Tento kurz neobsahuje kontrolní testy znalostí! 

Nejdříve je potřeba kurz objednat - v jedné objednávce můžete přihlásit více účastníků. Po úhradě proforma faktury obdrží každý účastník e-mailem své vlastní přístupové údaje do kurzu.

Pozor - video nelze stáhnout na rozdíl od studijních materiálů, ty stáhnout jdou.  Video je možné shlédnout opakovaně po dobu 2 měsíců. K videu jsou dokumenty řešené na přednášce - vhodné vytisknout a vázat na výklad. 

Po absolvování kurzu (shlédnutí videí a stažením dokumentů a jejich nastudováním) je každému účastníkovi nabídnuta možnost stáhnout si Potvrzení o absolvování kurzu (osvědčení nepůjde stáhnout, kurz není akreditován pro distanční formu) ve formátu PDF, odkaz na tisk je uveden nahoře v záhlaví kurzu. Na dokončení celého kurzu má každý účastník 60 dní ode dne, kdy obdrží přístupové údaje do kurzu.

Tipy: 

1. Jak řešit případné problémy se vstupem do kurzu.

Po úhradě kurzu přijdou všem účastníkům kurzu mailem přístupové údaje - pokud nepřijdou, tak nejčastěji je na vině chybně uvedený mail u účastníka - stačí se ozvat a můžeme  ručně opravit. (iva@obecuctuje.cz).

Do kurzu se dá vstoupit dvěma způsoby:

A. Kliknete na odkaz adresy v mailu s přístupovými údaji nebo

B. Půjdete na stránky www.obecuctuje.cz, nebudete se přihlašovat na stránky, jen kliknete vlevo na kurz, na který jste si dali objednávku. Objeví se stránka s popisem kurzu a s "tlačítky":  "objednat kurz" a "vstoupit do kurzu". Kliknete na "vstoupit do kurzu" a tam zadáte vaše přístupové údaje, co jste dostali mailem.  Hesla jsou dlouhá (promiňte ta dlouhá hesla, ale taková je ta divná bezpečnostní doba"), nejlépe je zadat heslo tak, že si jej z mailu zkopírujete a pak je dobré si heslo uložit v PC, abyste nemuseli vkládat stále znovu. 

Kdyby se vám cokoliv nezdálo, nefungovalo apod. tak není problém, když dáte na iva@obecuctuje.cz vědět, budu co nejrychleji reagovat. Se záznamy přednášek začínáme, nejsou dokonalé, ale snad se postupně videozáznamy zlepší, budeme na tom pracovat. 

Moc děkuji za pozornost a přeji úspěch! Iva Schneiderová

Návrh a tvorba webu